Warszawa+

Spersonalizowana Konstancińska Karta Mieszkańca
W gminie Konstancin-Jeziorna od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje taryfa biletowa "Warszawa+". Jest to oferta skierowana do mieszkańców korzystających codziennie z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Tańsze bilety z oferty "Warszawa+" mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej Konstancińskiej Karcie Mieszkańca wydawanej mieszkańcom przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (więcej szczegółów TUTAJ). Dodatkowo nie są one dostępne w każdym kiosku czy automacie biletowym. Można je zakodować tylko w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Ceny i rodzaje biletów

Rodzaje biletów strefa ważności normalny ulgowy 50%
30-dniowy imienny "Warszawa+" - uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów od momentu skasowania biletu do godziny 23.59 trzydziestego dnia terminu ważności biletu

 

2

1 i 2

 

 98 zł

166 zł

 

49 zł

83 zł

90-dniowy imienny "Warszawa+" - uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów od momentu skasowania biletu do godziny 23.59 dziewięćdziesiątego dnia terminu ważności biletu

 

2

1 i 2

 

250 zł

406 zł

 

125 zł

203 zł

Aktualne ceny biletów obowiązujących w pojazdach linii organizowanych przez ZTM dostępne są na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Dokonywanie zwrotów
W przypadku, gdy pasażer nie będzie korzystać już z biletu można dokonać jego zwrotu zgodnie z Uchwałą NR XLVII/1139/2017 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 6 kwietnia 2017 roku (Rozdz.3, § 29-31). Zwrot możliwy jest np. w przypadku wyjazdu lub gdy pasażer traci bądź zyskuje uprawnienia do przejazdów z konkretną ulga.

Przekodowanie biletu w przypadku utraty, kradzieży, zniszczenia
Na podstawie zaświadczenia o utracie karty wydanego przez gminę Konstancin-Jeziorna, możliwe jest przekodowanie niewykorzystanej części kontraktu (biletu) na nową kartę. Przekodowanie odbywa się w Punktach Obsługi Pasażera (POP) na zasadach ustalonych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Utrata uprawnień
Warunkiem posiadania Konstancińskiej Karty Mieszkańca jest okazanie aktualnego potwierdzenia rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie oraz zamieszkanie na terenie gminy. W przypadku, gdy posiadacz karty nie przedstawi aktualnego dokumentu, karta zostanie automatycznie zablokowana, osoba posiadająca bilet nie będzie mogła z niego korzystać. Osoba nie uprawniona do korzystania z Oferty ,,Warszawa + ‘’zobligowana jest do zwrotu karty.

Wytworzył (lub osoba odpowiedzialna za treść informacji): Jolanta Kanabus
Data wytworzenia: 2017-11-06
Opublikował(a): psiepsiak@konstancinjeziorna.pl
Data publikacji: 2017-11-06
Data aktualizacji: 2017-11-06
Ostatnią modyfikację serwisu wykonano 2017-11-06 10:46:45 | © 2011 Urząd Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna